Size bir telefon kadar yakınız
0543 950 66 51
Dil Seçin
trende

Bilgisayar Hurdası

Bilgisayar Hurdası

Hurda bilgisayar alımı hurda bilgisayarların ekonomik değeri karşılığında satın alınması anlamına gelmektedir. Hurda bilgisayar alımı yapıyoruz. Hurda bilgisayarların alımı yapılırken bilgisayar hurdaları’nın miktarı ve türleri alım fiyatlarının hesaplanmasında büyük önem taşımaktadır. Bunun temel sebebi her çeşit bilgisayarın aynı ekonomik değere sahip olmamasıdır.

Masaüstü bilgisayar hurdaları kullanılmaz hale gelmiş olan sabit kişisel bilgisayarlarların hurdalarıdır ve bu hurdalar en yaygın olarak karşımıza gelen hurdalardır. Genel olarak bilgisayar kasası hurdası, monitör hurdası ve çevre birimi hurdaları olarak üç gruba ayrılabilen bu hurdaların en değerli kısmı bilgisayar kasa hurdalarıdır, bunun temel sebebi bilgisayarın tüm elektronik işlevini yerine getiren anakart işlemci ram harddisk gibi parçaların bilgisayar kasası içerisinde bulunuyor olmasıdır.

Elektronik Hurdalar

Bilgisayar kasası içerisinde bulunan en değerli elektronik atıklar işlemci hurdası ve ram hurdasıdır. bu donanımlar bilgisayar anakartı üzerine takılarak çalışırlar ve işlemci bilgisayarın beyni gibi görev alarak tüm hesaplama işlevlerini yerine getirirken , ram ise bilgisayarın aktif hafızası olarak işlev görür ve bilgisayar işlemcisinin yapacağı hesaplamalarda kullanacağı verileri ve aktif programları depo eder.

Bilgisayar Hurdası Ne Yapılır?
Bilgisayar hurdalarının son derece farklı bir işlevi söz konusu.
Bunun nedeni ise birden çok parçadan oluşması.
Özellikle bir bilgisayar zaman içinde atıl duruma gelse bile kesinlikle bunun içindeki parçaların önemli bir bölümü halen çalışıyor olacaktır.
Böyle durumlarda söküm işlemi gerçekleştirilir.
Daha sonra bunların satılması gibi bir hizmet devreye girer.
Anakart hurdası alan firma olarak özellikle artık tamamen işlevsel olan yapısını kaybetmiş olan ürünlerde daha farklı bir yol izlemekteyiz.
Bu da geri dönüşüm demektir.
Çünkü bilgisayar hurdalarının bir diğer özelliği insan sağlığı açısından tehlike arz etmesi.
İçinde yer alan kanser yapan maddelerden dolayı böyle bir ihtimal var. İşte bu yüzden geri dönüşüme yollamak son derece mantıklı.
Böylelikle başta anakart olmak üzere birçok farklı malzeme ve parça üzerinden yeni bir ürünün yaratılması mümkün.

Bilgisayar Hurdası Fiyatları Nasıl?
Anakart hurdası fiyatları üzerinden çok kısa bir zaman dilimi içinde satış işlemlerini yapmak mümkün. Genel itibariyle hizmet politikamız uyarınca düşük olmayan ücretleri bizimle beraber çalışacak olan kişilere teklif etmekteyiz. Bunu yaparken özellikle miktarın çok mühim olduğunu belirtelim. Aynı zamanda ne kadar atıl durumda olduğunu her daim göz önünde bulundurduğumuzu ifade etmek lazım. Tüm bunların ardından fiyat ortaya çıkar. Çok düşük değildir ve vereceğimiz fiyat sizi her daim tatmin edecektir.

Bilgisayar Hurdası Alanlarla İletişim Nasıl Kurulur?
Firma olarak çok uzun yılların getirmiş olduğu bir deneyime sahibiz. Bunun yanı sıra tamamen kurumsal olarak faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bundan dolayı bizimle iletişim konusunda tek bir sorun dahi söz konusu değil. Hemen aramanız yeterli. Satışın olacağı yerin adresini bize verin. Hurdaya dair uzman olan ekiplerimiz en kısa zaman dilimi içinde gelerek gerekli olan tüm incelemeleri yapacaklar. Bununa ardından satın alam işlemi karşılıklı memnuniyet ilkesine göre tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.